fbpx

Andruse kogemus juustesiirdamisel Türgis

Tänapäeval on juuste väljalangemine ja isegi kiilaspäisus laialt levinud probleemiks ka nooremate meeste seas. Brittide läbiviidud statistika kohaselt otsib juba 90% meestest juuste väljalangemise vastu ravi, mis on iseenesest hea näitaja, sest mehed soovivad leida lahendust. Stressirikas elu on üheks peamiseks juuste väljalangemise põhjustajaks ning jätkusuutlikuks ja niiöelda eluaegse garantiiga toimib lahendusena juuste siirdamismeetod, millega istutatakse omaenda doonorkohast võetud karvasibulad soovitud piirkonda. 

Võimalik on juuksepiiri laiendada ja korrigeerida, pealaele juurde istutada või tervel peal täies ulatuses juuksekasvu taastada. Mõningatel juhtudel tuleb juuste tiheduse mõttes protseduuri korrata, kuna enamjaolt siirdatakse ligikaudu 5000 juuksesibulat, küll aga juba siirdatud folliikulid enam välja ei lange. 

Andrus (nimi muudetud) otsis kiilanevale pealaele lahendust ligi 25 aastat. Kuuldes tuttava kogemust välismaise teenusepakkuja kohta, otsustas ta ise järgi katsetada. Tulemus polnud aga nii hea kui ta oleks oodanud, siirdekohad olid hõredad ehk siirdati oluliselt vähem ning teeninduskvaliteet jättis soovida. Saksamaal algavad juustesiirdamise protseduurid ligikaudu 6000. eurost, meil Eestis selliselt veel protseduuri ei pakuta ning Andrus kuulis soovitust hoopiski Türgis asuva kliiniku kohta. “Mõeldud, tehtud ja vägagi rahul” nendib Andrus täna. “Sain ääretult meeldiva teeninduse osaliseks ja kõik sujus ilusti. Protseduuri päeval viidi läbi juuksejuureanalüüs, kus ekraanilt nägin mikroskoopiliselt lähedalt enda peanahka ja sellest väljaulatuvaid väikeseid karvakesi. Peale uuringut ja küsimustiku täitmist, mis sisaldas endas vanuse märkimist, läbipõetud haiguseid ja muu sarnase info edasiandmist spetsialistile, juhatati mind protseduurituppa. Mind pandi 15. minutiks magama, ehk siis sellel ajal üldnarkoosi jooksul võeti minu doonorpiirkonnast, milleks oli kukal, vajaminevad juuksesibulad. Ärkasin, ei tundnud mingit valu ning lisaks oli tuimestatud terve mu peanahk ning siirdamine võis alata. Minul kestis see ligikaudu 8 tundi, tavapäraselt tulekski arvestada 6-8 tunniga. Tegin seda sügise eel, sest teadsin, et külmem aeg on tulekul ja saan pead mütsiga katta. Otsese päikesevalguse eest tuleb esimene kuu pead hoolikalt varjata. Kaasa anti veel 6. kuuline järelhoolduse komplekt šampooni ja palsamiga ning koha peal teostati mesoteraapia, mis omakorda aitab turgutada juuksekasvu.”

“Kuskil 4. kuu pärast hakkasid juuksed kasvama ja see tundub uskumatu, mida tänapäeva tehnoloogiaga on võimalik saavutada. Sain lisaks juustele tagasi oma enesekindluse ning hoolitsen oma pea eest tunduvalt rohkem kui varem. Näiteks saunas käies katan nüüd pea alati saunamütsiga, et liigne kuumus liiga ei teeks, päikesekiirguse eest tuleb kaitsta peanahka ning samuti ka talvel külma eest. Lisaks tarbin nüüd juuksekasvu soodustavaid preparaate näiteks biotioni ning sain kliinikust muid kasulikke nõuandeid. Viis pluss!” annab Andrus hinnanguks. 

Juustesiirdamise protseduurile Istanbuli sõitmiseks ei ole vaja erilist ettevalmistust, lisaks saab protseduuri siduda puhkusega. Vaid protseduurile minnes tasub aga arvestada olenevalt juustesiirdamise valitud paketist kas 3. või 4. päevaga Istanbulis. Paketi hind algab 1200€, mille sisse kuulub majutus koos hommikusöögiga, kõik transfeerid lennujaamast kliinikusse ja hiljem lennujaama tagasi, lisaks protseduurile kohapealsed analüüsid. Juurde saab lasta teostada tänaseks üha popolaarsemaks kujunevat tüviraku ravi ja plasmateraapiat. Protseduurile broneerimise esmaseks sammuks on meile edastada pildid enda peast või soovitud piirkonnast, sest kliinikus siirdatakse folliikuleid isegi kulmude ja habeme piirkonda. Juhul, kui pealael karvakasv üldse puudumas, valitakse kehal muu piirkond ja võetakse doonorfolliikulid sealt. Edastame pildid Istanbuli kliinikusse spetsialistile ning kas meie vahendusel või juba otse jätkate suhtlust ja broneerimist Istanbuli kliinikuga.

Küsimuste korral või aja broneerimiseks kirjutage info@bodymed.ee või helistage: 54410004

Unistuste täitumisi soovides,

BodyMed Esthetics