fbpx

Tehtud, puhanud ja õnnelik!

Üks suurimaid unistusi pikka aega siin elus oli saada tagasi see enesekindlus ja  naeratus, mis mind lapsepõlvest saati alati saatnud

Esimene tagasilöök sellele naeratusele saabus teises klassis, kui kooli kohustuslikus ujumistunnis tuli lastebasseini põhi ootamatult kiiresti vastu ja esihambad praksti katki. Sellest ajast peale pole elus kunagi enam pea ees vette hüpanud ja ei hüppa ka. Ja hambaarstile minek oli suurim hirm mu elus.

Ühel hetkel sai küll sinna kroonid peale pandud ja kümmekond või rohkem aastat tagasi need ka uut vastu vahetatud, aga ajapikku need vajusid ära, kõrvalhammaste värv muutus kahvatumaks ja kartus hambaarsti ees oli meeletu.

Ajad muutusid, materjalid muutusid, arstid muutusid, aga samamoodi muutusid ka hinnad Eestis ja mitte x (korda) üks, vaid tunduvalt rohkem. Viimane hinnapakkumine Eestis kogu selle töö tegemiseks mis minuga Istanbulis tehti oli suurusjärgus 32 000 pluss eurot ja lisa iga lisaliigutuse eest.

Ühel hetkel aga viis elu mind kokku Bodymed Estoniaga ja Triin Randlooga, kes pakub kindlust ja võimalust minna usaldusväärsetesse kliinikutesse Türgis. Võtsin julguse kokku, tegin ära Eestis esimesed pildid ja saatsin soovitatud kliinikusse Istanbulis. Ei läinudki kaua, kui sealt saabuski esmane hinnapakkumine mida teha, mismoodi teha ja mis võimalused lisaks on. Vaatasime Triinuga selle läbi ja asi tundus mõistlik, mõningaid asju oli vaja veel ainult täpsustada ja läbi rääkida.

Asjad lukus ja saigi siis esimene visiit kokku lepitud, korralik majutus, vastuvõtt ja transfeerid hinnas nagu lubatud. Kliinikusse jõudes sai siin doktori poolt kõik üle vaadatud, riskid ja võimalused läbi käidud, lisaasjad juurde tingitud, materjal parema vastu vahetatud ja lõplik hinnapakkumine kokku lepitud. Siinkohal peab märkima, et Triin oli kogu selle protsessi jooksul Eestist minuga  whatsapp-i ühenduses ja vahepeal pidas ka ise tuliseid arutelusid kliiniku inimestega, et ei tekiks keelebarjääri ja mõlemad üheselt aru saaksime mis, milleks ja kuidas tehakse. Lõpuks saime üheselt aru, panime asja paberile kirja ja lõime deali lukku mõlemat poolt rahuldava numbriga.

Ja töö võis alata. Esimesel Türgis oleku ajal tehti kõik vajalikud juureravid ja eemaldamised, paigaldati uued tsirkoonkroonid ja lõpuks ka 7 implantaati korraga😊.

Mis minu jaoks kõige tähtsam oli, et asja tehti praktiliselt valutult. Iga kord kui asi läkski liiga hulluks, palusin uue ja uue süsti teha, et suurimast kartusest (hambaarst😊) elus üle olla. Tähtis on ka see, et kui meil oli kindel summa kokku lepitud lõpuks, siis ka see nii jäi. Ei olnud vaja juurde maksta iga uue süsti eest (nagu Eestis) või ka ettetulnud lisatööde eest.

Siis jäi vahele neli kuud, et oleks kindlus kõikide implantaatide koha pealt ning jaanuari lõpus saigi tulla teisele visiidile. See oli küll pikem paar päeva kui esimene, aga selle käigus said ka kõik implantaadid peale oma õiged kroonid, timmimist ja sobitamist oli palju.  Samuti lasin eelnevaid natuke täpsemaks lihvida ja uued sobitati täpselt nendega mis eelnevalt sai pandud. Ja kuna valu ikka kartsin, siis süstidega lasin julgelt neil priisata, et kartma ei peaks.

Tänaseks on kõik tehtud, juured ravitud, kõikidel hammastel uued kroonid peal ja „Hollywood smile“ olemas.

Ja mis kõige tähtsam, implantaatidel on eluaegne garantii ja kroonidel vastavalt sellele, millise materjali valid. Mina valisin muidu kõige parema ja koguinvesteering enda tervisesse oli 3 korda odavam kui viimane hinnapakkumine Eestis😊

Suured tänud doktor Erdinç Deniz, tema assistent, tõlk ja kogu Dentakay kliiniku kollektiiv . Aitäh Triin ja Bodymed Estonia, et aitasite mind koguaeg sellel teekonnal kui vajadus tekkis.

Nüüd olen siis lihtsalt õnnelik, sest tervis on viimase viie aasta sees  lõplikult „remonditud“ ja kõik vajaminevad „varuosad“ välja vahetatud ja Vilbaste 3.0 loodud😊

Jääb ainult  Hollywoodist pakkumisi oodata…

Raivo tegevusega saab tutvuda siit: www.icake.ee